• Serbët lirojnë rrugën që çon në Zubin Potok

  • September 29, 2018 22:00

  Është liruar rruga Mitrovicë – Bërnjak që ishte e bllokuar nga serbët lokal pas vizitës së sotme të presidentit Hashim Thaçi në  Ujman. Serbët që kishin bllokuar rrugën n...

 • Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

  • September 29, 2018 22:00

  Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti komentoi vizitën e sotme të presidentit të vendit në veriun e Kosovës. “Aventurat për të bërë pazar me territor kanë m...

 • PSD hap zyrat edhe në Lipjan

  • September 29, 2018 22:00

  Partia Socialdemokrate(PSD), të shtunën ka hapur zyrat edhe në Lipjan. Kryetari Shpend Ahmeti, sekretarja e përgjithshme Aida Dërguti dhe koordinatori për Lipjan, Ardian...