• Ndërron jetë nëna e deputetit të LDK’së

    • May 17, 2019 12:00

    Lumir Abdixhiku, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka njoftuar përmes një shkrimi se nëna e tij ka ndërruar jetë dhe varrimi do të behet nesër, më 18 maj, në Pr...

  • Në këtë shtet agjërohet deri në 23 orë

    • May 17, 2019 08:32

    Varësisht se ku jetojnë myslimanët nëpër botë, orari i agjërimit ndryshon. Në një qytezë të Argjentinës agjërohet 10 orë e 15 minuta, kurse në një qytet...