• Xiaomi lanson telefonat e ri në Britani të Madhe

  • November 09, 2018 09:30

  Xiaomi, prodhuesi i katërt më i madh i telefonëve në botë, ka filluar të shesë produktet e tyre në Britani të Madhe për herë të parë. Prodhuesi me bazë në Pekin është partnerizu...

 • LG po punon në telefonin me 100% ekran, pa korniza

  • November 07, 2018 12:30

  LG ka paraqitur një sërë patentash për telefona të ardhshëm me ekranet afërsisht 100 për qind pa asnjë kornizë. Paraqitur në Zyrën e Pronësisë Intelektuale Koreane, paten...

 • Vimeo lanson kanalin për video holografike

  • November 07, 2018 09:00

  Vimeo ka reputacion për shtyrjen e kufijve të teknologjisë së videos në një përpjekje për tu dalluar dhe tani po shkon një hap më tej. Shërbimi filloi kohët e fundit një kanal t...